OFERTA
Centrum DDD prowadzi kompleksową usługę dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji oraz mycia budynków inwentarskich.
Dezynfekcja
Dezynfekcja chemiczna to dezynfekcja przy użyciu roztworów preparatów chemicznych o różnych właściwościach.
OPRYSK
Metoda oprysku polega na nanoszeniu cieczy użytkowej na powierzchnie, przy pomocy różnego typu opryskiwaczy.
Jako jedyni w Polsce posiadamy specjalistyczne pojazdy samojezdne do wykonywania zabiegów dezynfekcyjnych w formie oprysku. Niezależnie od wielkości budynku czy fermy, możliwości jednego urządzenia to oprysk nawet do 90 000 m2 dziennie. Pojazdy posiadają m.in.: wentylator za pomocą którego roztwór roboczy może być aplikowany na wysokość do 15m, możliwość regulowania przepływu cieczy roboczej oraz ciśnienia, pojemne zbiorniki na ciecz roboczą. Dzięki temu możliwa jest dezynfekcja dużych powierzchni w krótkim czasie.
Należy pamiętać, że w pierwszej kolejności opryskujemy posadzkę, następnie sufit, ściany oraz wyposażenie i ponownie posadzkę.
Podczas wykonywania zabiegu, w budynku powinna być utrzymywana odpowiednia temperatura. Po wykonanej usłudze dezynfekcji należy wietrzyć pomieszczenie przez 4-6 h lub dłużej w razie potrzeby. Nie zaleca się przebywania w pomieszczeniu do 12h po wykonanym zabiegu.
Podczas świadczenia usług dezynfekcji stosujemy wyłącznie produkty zatwierdzone przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, na które posiadamy aktualne karty charakterystyki.
ZAMGŁAWIANIE
Zamgławianie termiczne to metoda dezynfekcji chemicznej, przy której używany jest zamgławiacz – specjalistyczne urządzenie zmieniające stan skupienia podawanej cieczy na lotny, z użyciem preparatów chemicznych.
Do produktu można dodać tzw. nośnik, dodatek, który powoduje wolniejsze opadanie mgły. Daje to gwarancję wysokiej efektywności przeprowadzonego zabiegu.
Podczas wykonywania zabiegu, w budynku powinna być utrzymywana odpowiednia temperatura. Po wykonanej usłudze dezynfekcji należy wietrzyć pomieszczenie przez 4-6 h lub dłużej w razie potrzeby. Nie zaleca się przebywania w pomieszczeniu do 12h po wykonanym zabiegu.
Podczas świadczenia usług dezynfekcji stosujemy wyłącznie produkty zatwierdzone przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, na które posiadamy aktualne karty charakterystyki.
Dezynsekcja
Dezynsekcja to walka z owadami biegającymi, latającymi, roztoczami oraz ich larwami.
Istnieje wiele sposobów pozbycia się insektów z pomieszczeń inwentarskich. Bezpośrednia metodą dezynsekcji jest chemiczna walka z owadami, polegająca na stosowaniu preparatów owadobójczych wewnątrz budynku. Środki dezynsekcyjne zazwyczaj są w formie proszku lub płynu do rozcieńczenia z wodą.
Podstawą efektywnej dezynsekcji jest odpowiednie przygotowanie pomieszczenia. Niezależnie od gatunku zwierząt w nim utrzymywanych proces ten jest bardzo zbliżony. Należy dbać o prawidłową wentylację oraz czystość pozostałych pomieszczeń i otoczenia.
Podczas świadczenia usług dezynsekcji stosujemy wyłącznie produkty zatwierdzone przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, na które posiadamy aktualne karty charakterystyki.
Deratyzacja
Deratyzacja polega na zwalczaniu gryzoni (szczurów, myszy) poprzez użycie środków chemicznych lub fizycznych. Dużym problemem na fermach drobiu jest obecność gryzoni określanych jako szkodniki sanitarne, które stanowią źródło patogenów
Deratyzacja chemiczna obejmuje strefę zewnętrzną oraz wewnętrzną, gdzie rozmieszczone są stacje deratyzacyjne, wewnątrz których znajdują się rodentycydy.
Do metod mechanicznych stosowanych w walce z gryzoniami można zaliczyć stosowanie różnego rodzaju pułapek, np. chwytacze, pułapki lepowe.
Skuteczna deratyzacja winna być poprzedzona sprzątaniem na fermie resztek rozsypanej paszy, ziaren oraz ściółki co wpływa na skuteczność wykonywanego zabiegu. Ograniczenie dostępu gryzoni do budynku np. systematyczny monitoring obiektu pod względem gryzonioszczelności również wpływają pozytywnie na cały proces deratyzacji.
W swojej ofercie zapewniamy Państwu indywidualnie dopasowany program ochrony obiektów zakładu przed szkodnikami.
W ramach umowy przygotowujemy dokumentację, w tym:
- przygotowanie planów rozmieszczenia urządzeń służących do deratyzacji i dezynsekcji
- szkolenie dla operatorów zakładowych – minimum 1 raz w roku
- kwartalne analizy trendów
- roczne analizy trendów
- procedury, dzienniki kontroli oraz harmonogram działań.
Mycie budynków inwentarskich
Właściwe mycie to eliminacja nawet 80% drobnoustrojów ze środowiska przy zastosowaniu odpowiednich preparatów.
Posiadamy kilkunastoosobową ekipą myjącą podzieloną na grupy, w których doświadczeni brygadziści odpowiadają za jakość mycia. Dysponujemy własnym magazynem część i serwisem myjek, który pozwala na nieprzerwaną pracę.
Proces mycia:
- Namaczanie
- Pianowanie detergentem lub natrysk
- Usuwanie brudu strumieniem ciepłej lub zimnej wody
Wykonujemy mycie:
- ferm produkcyjnych indyka
- odchowalni indyczych
- wielkopowierzchniowych ferm brojlera kurzego
- ferm nioski konsumpcyjnej
- ferm nioski reprodukcyjnej
- ferm nioski wolno wybiegowej
- ferm nioski wolierowej
- chlewni
- obór
- stajni
Indywidualne rozwiązania
Zapewniamy spersonalizowany dobór rozwiązań w zwalczaniu chorób drobiu i trzody chlewnej:
- Salmonelloza;
- Kokcydioza;
- Grypa ptaków;
- Afrykański pomór świń (ASF).